„Disconnect” od Fotolii

Jeden z najciekawszych projektów jakie widziałem w ostatnim czasie. Kampania promująca produkt… bez jawnej promocji produktu. Na najwyższym poziomie.

Fotolia to bank zdjęć posiadający w swojej bazie blisko 60 milionów fotografii, plików graficznych i fragmentów wideo. Serwis wystartował w 2005 roku, a dekadę później został przejęty przez Adobe.

W najnowszej kampanii zaprosili do współpracy czterech artystów – troje fotografów (Polkę Sonię Szóstak oraz Francuzów Brice’a Portolano i Theo Gosselina) oraz realizatora wideo (Pavle Savic). W efekcie ich pracy powstały trzy fenomenalne kolekcje przywiezione z trzech części świata.

Poprzez tę kolekcję obrazów o dużej wartości narracyjnej i emocjonalnej, Fotolia opowiada pewną historię. Historię podróży czterech utalentowanych dostawców do trzech różnych krajów o odmiennej kulturze, filozofii i kolorycie. To także historia podróży wewnętrznej, możliwej dzięki każdej z wypraw, w której śledzimy fotografa. Kuszące zaproszenie do « odkonektowania się », powrotu do źródeł i natury. Poprzez tę kolekcję chcemy zainspirować wszystkich kreatywnych do opowiadania swoich historii w fotografiach oraz wideo.

Galeria zdjęć w bazie Fotolii dostępna jest tutaj: [ klik klik ], a poniżej znajdziecie trzy na prawdę premium materiały wideo powstałe w ramach tego projektu.

Filipiny:

Pustynia Namib:

Islandia:


(*) cytat pochodzi z tekstu opublikowanego na blogu Fotolii.