Are you Klaus-Heidi?

Jest taki dowcip, w którym profesor zderzając się z brakiem fundamentalnej wiedzy egzaminowanego studenta stwierdza „A może by tak rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady?”…

Każdy czasem miewa takie myśli, by cisnąć wszystko w kąt i zacząć gdzieś indziej nowe życie. Gdybym był pełnoletnim Szwedem, to Lufthansa miałaby dla mnie ciekawą ofertę.

W ramach nowej kampanii ludzie spełniający wymienione kryteria mają szansę zacząć nowe życie w Berlinie. Na nowy start niemieckie linie lotnicze oferują przelot w jedną stronę, opłacone na rok 70. metrowe mieszkanie, hipsterski rower do eksplorowania dzielnicy i kilka innych atrakcji.

Warunek zgarnięcia tych nagród? Wystarczy, że ów pełnoletni obywatel Szwecji przedstawi oficjalne dokumenty poświadczające, że ma na imię… Klaus-Heidi.

Oczywiście, marne są szanse, że takowa osoba zgłosi się natychmiast, bo to połączenie dwóch najpopularniejszych niemieckich imion, jednak na oficjalnej stronie kampanii zainteresowani znaleźć mogą dokładną instrukcję dotyczącą procedury… zmiany imienia.

Nagrodę zgarnie osoba, która jako pierwsza otrzyma rządowe potwierdzenie finalizacji takowej procedury. Genialne!